Choď na obsah Choď na menu
 


SMHL druhý, v lige na prvom...

Čakal nás jeden z ďalších náročných víkendov, ktorý sme začali v Pravoticiach a ukončili vo Svinnej, kde sme si išli zmerať sily so súpermi  zo SHML, ale hlavne uspieť  v THHL na súťaži v Štefultove.

Obrázok V Pravoticiach sme si nahlásili štartovné číslo pätnásť. Nakoľko mal Peťo osobné povinnosti museli sme povolať žolíka Erika. Súťaž bola kvalitne zorganizovaná bez zbytočných zdržiavaní a začala tak, ako mala naplánované, pár minút po 14hod ženským družstvom z DHZ Moškovca, ktoré dosiahlo čas 17,33s a stým to časom aj súťaž vyhralo. Tak nakoniec sme mali štartovné číslo šestnásť. Po príprave základni sme mohli náš útok odštartovať v plnom prúde. Časomiera po útoku zastala na 14,72s, čo nás zatiaľ posunulo na prvú priečku. Dlho sme sa držali na prvom mieste pokiaľ na štart nešiel SDH Brumov „A“. Tým sa podarilo zostreknúť  v čase 14,39s. Mužom z DHZ Podlužany, ktorý štartovali hneď po SDH Brumov „A“ časomiera  zastala na 14,73s. Do konca súťaže sa už poradie na prvých troch miestach nezmenilo. Na súťaži sa zúčastnilo celkovo tridsaťdva mužských a sedemnásť ženských družstiev. Konečné poradie bolo nasledovné: Ženy:  1.miesto DHZ Moškovec 17,33s, 2.miesto DHZ Ladce 17,56s, 3.miesto DHZ Pečeňany 17,83s. Muži:  1.miesto SDH Brumov „A“ 14,39s, 2.miesto DHZ Poľný Kesov 14,72s, 3.miesto DHZ Podlužany 14,73s.

Výsledky "TU"

Tak dá sa povedať úspešná sobota za nami a ťažká nedeľa pred nami...

V nedeľné ráno sme sa vybrali na piate ligové kolo a to do Štefultova. Štartovali sme medzi prvými v poradí, pretože sme mali v pláne ešte jednu súťaž a to vo Svinnej.

ObrázokPekne pripravená dráha, krásne prostredie Štiavnických vrchov, ďalšie kolo THHL a dobrá nálada, ktorá tu vládla zanechala dobrý dojem pevne verím, že nie len u nás. Po krátkej príprave už aj s Peťom, sme sa postavili na štartovú čiaru a rozbehli svoj útok, ktorý bol zatiaľ najlepší aký sme v THHL dokázali urobiť. Čas 14,01s a Peťov zostrek 13,35s hovoril za všetko. Nikomu sa už tento čas nepodarilo prekonať, a tak sme po prvom kole zostali na prvom mieste. Na svoj ďalší pokus sme s presvedčením že hádam sa podarí prekonať hranicu trinástich sekúnd. Nepodarilo sa. Čas 14,63s nenaplnil naše očakávania. Ohroziť sa nás pokúšal DHZ Zemiansky Vrbovok no čas 14,25s stačil len na druhé miesto.  Do konca súťaže sme sa na prvom mieste udržali, a tak sme si pripísali ďalšie dôležité víťazstvo v THHL. Celkovo sa na súťaži zúčastnilo dvadsaťpäť mužských a sedem ženských družstiev. Poradie bolo nasledovné Ženy:  1.miesto DHZ Nitra Dražovce 19,12s, 2.miesto DHZ Drženice 19,65s, 3.miesto DHZ Kopanice 20,15s. Muži:  1.miesto DHZ Poľný Kesov 14,01s, 2.miesto DHZ Zemiansky Vrbovok 14,25s, 3.miesto DHZ Kopanice 14,55s.

Výsledky "TU"

Prvé miesto ale aj čas nás potešili, tak sme sa vybrali do spomínanej Svinnej...

Obrázok Nahlásený sme boli na konci poradia a pokiaľ sme prišli bolo odsúťažených viac ako štyridsať družstiev. Štartovali sme okolo päťdesiateho miesta, tak sme išli hneď prichystať. Po krátkej príprave sme svoj útok rozbehli a časomiera zastala na 16,99s o čo sa pričinil môj prestrek. Peťo 14,70s. Na záver sme sa pobavili na balóne, ktorý sa dotrhal na svetelnom stožiari  pri tom, ako sa snažil vzlietnuť. Celkovo sa na súťaži zúčastnilo tridsaťosem mužských a osemnásť ženských družstiev. Konečné poradie:  1.miesto DHZ Ladce 17,78s, 2.miesto DHZ Podlužany 18,01s, 3.miesto DHZ Trenčianske Stankovce 18,37s. Muži:  1.miesto DHZ Zbora 14,13s, 2.miesto SDH Nedašov 14,62s, 3.miesto DHZ Svinná 14,72s.

Výsledky "TU"

Ďalší súťažný víkend za nami a opäť sa môžeme tešiť na to, čo nám prinesie ďalší...