Choď na obsah Choď na menu
 


Rozhodovali stotiny...

V sobotu, asi okolo 11:00, sme sa zišli na našej hasičskej zbrojnici, odkiaľ sme sa vydali na druhé kolo THHL a to do neďalekého Branču. Nakoľko DHZ Branč nemá vlastnú časomieru a ich nádrž nespĺňa pravidlá THHL, poprosili nás, aby sme priniesli našu nádrž a časomieru.

Keďže súťaž začínala o 13:00, aby sme všetko stíhali prichystať, vydali sme sa hneď, ako sme sa zišli. Príchod do Branču bol krátkoObrázok po 12:00 a my sme sa mohli pustiť do prípravy trate. Za chvíľku sme ponaťahovali káble k časomiere, uložili základňu s nádržou a nič nebránilo začiatku druhého kola THHL. Ešte pred štartom vznikol problém s DHZ Lužianky, ktorých PS12-ka nespĺňala pravidlá THHL (výfukové potrubie neprechádzalo viveou), no výbor THHL im štart povolil, no nejavili známky chcenia, tak sa zbalili a odišli. Tak už nič nebránilo štartu domácich, ktorí štartovali z 1.miesta. Rozbehli to a časomiera zastala na 16.44s. pekný útok predviedli baby s Dražoviec a vytvorili si svoj nový rekord(19.85s). Za povšimnutie stojí útok Drženíc mužov, ktorým sa podarilo dostať jeden prúd pod 15s, no výsledný čas bol 15.25s „MY“ sme štartovali ako siedmi v poradí, tak sme sa pobrali nachystať si veci. Netrvalo dlho a na štart sme sa pobrali „MY“. ObrázokMalé zaváhanie pri nalievaní, Peťova C-čka zamotaná cez „B“, môj neskorší výstrek z prúdnice a čas 14.60s(14.09s). Skrátka zase sa nám to nepodarilo. Dostali sme sa na prvé miesto súťaže, no netrvalo dlho a jedenásty v poradí, DHZ Lackov, zostrekol 14.58s, čo pre nás znamenalo posun na druhé miesto.  Musím pochváliť pekný útok chalanov z Lackova. Po tej minuloročnej smole, ktorá ich sprevádzala celým ročníkom THHL a každý asi vie, čo sa odohralo v zime a tak konečne ukázali všetkým čo je v nich. No mohli to ukazáť o tri stotiny horšie... :)))  Celý čas bolo strašne dusno, čo asi aj naznačovalo, že sa schyľuje k búrke. A aj sa tak stalo. Ešte nebolo ukončené ani prvé kolo a spustil sa silný dážď, pre ktorý sa musela prerušiť súťaž. Zvažovalo sa ukončenie súťaže v poradí, aké bolo, nakoľko ligové družstvá už mali prvý útok odbehnutý. Našťastie asi po pol hodine prestalo pršať a vyjasnilo sa ako tak. Súťaž teda pokračovala ďalej. V druhom pokuse nevyšiel útok takmer päťdesiatim percentám družstiev, čo mohol mať za následok práve spomínaný dážď. No „MY“ sme nastúpili na svoj útok stým, že sa pokúsime urobiť lepší ako ten prvý. Zase sme sa nevyhli chybám, skorší výbeh a prestrek znamenali opäť neúspešný pokus a čas 14.79s nebol pre nás útechou. Škoda.Obrázok Poradie sa už do konca súťaže na prvých troch miestach nezmenilo a tak výsledky boli nasledovné: Ženy: 1.miesto DHZ Dyčka 18.89s, 2.miesto DHZ Nitra-Dražovce 19.85s, 3.miesto DHZ Devičie 19.98s. Muži: 1.miesto DHZ Lackov 14.58s, 2.miesto DHZ Poľný Kesov 14.60s, 3.miesto DHZ Drženice 15.25s.

 Výsledky "TU"

 No určite mám k súťaži aj nejaké výhrady. Nemerala sa dĺžka hadíc, nikto nekontroloval čas na prípravu, možno v pár prípadoch, rozhodcovská blamáž... A navyše chýbalo tlačivo na hodnotenie súťaže. Dúfam že na rok sa budú vyvarovať týmto chybám a pripravia o čosi kvalitnejšiu súťaž, no musím pochváliť dobrú klobásu. Srdečne gratulujem chalanom z Lackova k prvému miestu. Zbalili sme sa a po vyhodnotení  sme sa vydali na našu ďalšiu akciu a to tam, kde sa asi najviac tešíme a nenecháme si ju ujsť, na nočnú súťaž v Šišove. Najskôr sme však šli domov zaniesť všetky veci z Branču a potom už nič nestálo v ceste na Šišov.Obrázok Tento rok sme štartovali o čosi skôr ako predchádzajúce roky a to z 38.miesta. Hneď po príchode sme si išli obzrieť trať. Najviac nám učarovala priehľadná nádrž, v ktorej každý mohol vidieť prácu košiara a nalievača. Opäť si myslím, že či už po vizuálnej, ale aj odbornej stránke súťaž pripravená na výbornú. Tak sme pomaly sledovali útoky, pokým sa neblížilo štartové číslo 38. To sme už čas venovali príprave na náš útok. Štartovali sme, ak si dobre pamätám, z modrej základne, na ktorú sme sa šli pripravovať hneď po Kopaniciach. Tým útok nevyšiel po chybe na rozdeľovači, a tak sme si základňu prebrali „MY“. Štartovalo sa pištoľou, a tak nás hlavný štartér odštartoval. Trošku problémov na rozdeľovači a zostrek 14.50s nás posunul na 2.miesto za Svinnú, ktorá s výsledným časom 14.43s aj súťaž na Šišove vyhrala. Za povšimnutie stojí aj fakt, že na súťaži sa okrem nás a Kopaníc ocitol ešte aj Štefultov, ktorým útok nevyšiel, no za povšimnutie stojí útok Lackovčanov, ktorí zostrekli 14.72s a dostali sa na 3.miesto súťaže. Obrázok Do konca súťaže sa už poradie nezmenilo, a tak sme skončili na peknom 2.mieste. Pokračovalo sa v zábave až do neskorých, či vlastne skorých ranných hodín, no ja som mal dôležité jednanie v našej avií, tak mi ten koniec ušiel. Výsledky boli nasledovné: Ženy:1.miesto DHZ, 2.miesto DHZ, 3.miesto DHZ. Muži: 1.miesto DHZ Svinná 14.43s, 2.miesto DHZ Poľný Kesov 14.50s, 3.miesto DHZ Lackov 14.72s.

Výsledky "TU"

Ale aj tak si myslím, že za nami celkom úspešný víkend a dve 2.miesta a to ligové určite poteší.